2018. május 28.

Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan – Maureen Johnson – Robin Wasserman: Történetek az Árnyvadász Akadémiáról

Mióta az első Cassandra Clare könyvet a kezembe vettem, azóta ejtett rabul az árnyvadászok, alvilágiak, mondénok és démonok világa. Nem is sejtettem, hogy a Történetek az Árnyvadász Akadémiáról címet viselő tíz kötetes minisorozattal mennyire szuper történetet kapok. Pedig de!

2018. május 22.

Wilde Oszkár: Dorian Gray arczképe

„Az élet czélja az önkifejlődés. Tökéletesen realizálni a saját természetét: ezért van mindegyikünk a világon.”

Egy számomra nagyon különleges könyvet olvastam a legutóbb. Nem csak a kötet maga, de a benne foglalt történet is egyedi. Manapság talán fel sem fogjuk ezt, hiszen temérdek sci-fi, fantasy, disztópia témában írt kötetet lehet a könyvesboltok fizikai és virtuális polcain megtalálni. Azonban ezek mellett meg kell említenem, hogy Dorian Gray története misztikus, elgondolkodtató és bár klasszikus műnek számít, rengeteg figyelmeztetést tartalmaz a mai, rohanó világ szülöttei számára is!

2018. május 19.

Interjú A. M. Aranth, vagyis Holló-Vaskó Péter író és műfordítóval 2. rész

„Minden könyv lefordítása hatalmas felelősség, egy első regény pedig hatványozottan az. Alázatra nevel.”
Holló-Vaskó Péter

Egy számomra különleges interjút volt szerencsém készíteni A. M. Aranth íróval, aki nem más, mint Holló-Vaskó Péter műfordító. Ismerkedjetek vele továbbra is velem!

2018. május 18.

Interjú A. M. Aranth, vagyis Holló-Vaskó Péter író és műfordítóval 1. rész

„Semmi sem érdekesebb számomra annál, mint hogy mit vált ki másokból az, amit én írok, és ha a művészet további művészetet inspirál – nos, akkor máris kamatostul megérte!”
A. M. Aranth

Egy számomra különleges interjút volt szerencsém készíteni A. M. Aranth íróval. És hogy miért olyan különleges ez? Mert A. M. Aranth nem csak író, hanem fordító is. Bizony, ő nem más, mint Holló-Vaskó Péter. Ismerjétek meg velem!

2018. május 15.

Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok (Ambrózy báró esetei 2.)

Az elmúlt héten ismét Böszörményi Gyula egyik könyvét vettem a kezembe, mégpedig az Ambrózy báró esetei sorozat következő kötetét, A Rudnay-gyilkosságokat.
Azt hittem – már megint –, hogy csak valami fergeteges rajongás mondatja az emberekkel, hogy sokkal jobb, mint az első rész volt. A történet azonban bebizonyította számomra, hogy egy valóban fantasztikusan sikerült művet tarthattam a kezemben.

2018. május 6.

Színház a világ: Les Misérables - A nyomorultak

„Írásaim oszthatatlan egészet fognak majd alkotni örök időkig." (Victor Hugo)

Első ízben 1862-ben jelent meg Victor Hugo egyik leghíresebb regénye, A nyomorultak (eredeti cím: Les Misérables). Azóta eltelt 156 év, a történetnek pedig számos feldolgozása született. Alkottak már belőle mesesorozatot, többször megfilmesítették, a klasszikusokat feldolgozó képregényt is varázsoltak belőle, számtalanszor újra kiadták könyvben és természetesen musical formájában is a nagyérdemű elé vitték.