Balett előadás. Ha valaki ezt hallja, biztosan az jut eszébe, hogy testhez simuló dresszt és tütüt viselő hölgyek, valamint hosszú, lábszárhoz simuló nadrágot viselő férfiak szökellnek a színpadon olyan módon, ahogy arra mi magunk biztosan képtelenek lennénk. Nos, ebben azért van igazság, mert én pl. nem tudnék olyan kecses mozdulatokkal, erőmet megfeszítve kitartani egy-egy mozdulatot, ahogy ezek a művészek teszik. Azonban a balett jóval több annál, mint testhez simuló ruhákban való szökellés.
2018. április 30.
2018. április 22.
25. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál - élménybeszámoló
Minden évben nagy izgalommal és várakozással telik a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál előtti időszak számomra. Folyamatosan nézegetem a programokat, hogy kik fognak dedikálni, milyen könyvek fognak azokon a napokon megjelenni és az sem hátrány, ha az ember tudja, melyik standot merre találja, ezért próbálom memorizálni a térképet.
2018. április 21.
Interjú Szaszkó Gabriella írónővel
„Szeretném, ha a kezdő írók hallgatnának mások tanácsaira, tanulnának írástechnikát és tisztelnék magát a szakmát.”
Szaszkó Gabriella
A 2018-as év első író-interjúja végre megérkezett. Fogadjátok szeretettel Szaszkó Gabriellával készült beszélgetésem lenyomatát. Remélem, számotokra is olyan érdekes információkkal szolgál, mint ahogy nekem.
2018. április 17.
Misztikus Egyiptom, avagy Anne Rice: A múmia
Anne Rice neve egybeforrt az idő során a vámpírtörténetekkel, melyek közül nem is egyet filmvászonra vittek. Csak hogy kettőt említsek, itt van mindjárt az Interjú a vámpírral, vagy A Kárhozottak királynője. Mindkettő fantasztikus alkotás. Azon ritka – számomra legalábbis – jelenség képviselői, ahol a film van olyan jó, mint a könyv. Anne Rice neve azonban nem egyenlő azzal, hogy vámpírtörténet, hiszen itt van egy másik misztikus, véres, szerelmes, egyenesen Egyiptomba repítő, A múmia címet viselő történelmi kalandregénye.
Bővebben...
Bővebben...
2018. április 14.
Charlaine Harris: Hetedik harapás (True Blood sorozat 7. rész)
***SPOILERVESZÉLY!***
Személy szerint nagyon szerettem és élveztem az olykor butus, szőke, ám sokszor igen élelmes és értelmes, vámpírkörökben mozgó, mágikus lényekkel körülvett Sookie Stackhouse történetét. És azt is be kell vallanom őszintén, hogy a könyveket sokkal jobban kedveltem, mint a sorozatot.
2018. április 10.
Böszörményi Gyula: Leányrablás Budapesten (Ambrózy báró esetei 1.)
A napokban Böszörményi Gyulának köszönhetően ismét az 1890-es évek végére és az 1900-as évek legelejére utazhattam vissza. Rengetegen dicsértek az Ambrózy báró esetei könyvsorozatot és engedve a sok ajánlásnak kezembe vettem az első kötetet, amely a Leányrablás Budapesten címet viseli.
Megvallom egy kicsit ugyan tartottam tőle, mert túlzottan is magasztalták, de szerencsére a félelmem nem igazolódott be. Egy nagyon különleges és fantasztikusan megírt történelmi krimit kaptam ajándékba. Kedves Böszörményi úr, Mili kisasszony és Báró úr, engem bizony megvettek!
2018. április 7.
Barbara Vine: A születésnapi meglepetés
Amikor 25 évesen ezt a könyvet a kezembe vettem, főleg fantasy műveket olvastam. Nem tudtam mit várhatok egy krimi kötettől, ami a valóságon alapszik. Végül aztán nem volt nagy meglepetés, hogy visszarepített – meglepetés, nos igen – a valóságba, és bár lassan jutottam el az utolsó oldalig – az elején kifejezetten döcögős volt a viszonyunk – mégis egy elgondolkodtató történetet kaptam jutalmul.
Élet a világvége után, avagy Joanne Harris: Rúnajelek
Mindig szerettem a mitológiát, a skandinávoké viszont kifejezetten vonzott. Joanne Harris: Rúnajelek című könyve pedig azt érte el nálam, hogy menthetetlenül szerelmese lettem ennek a fantasztikus hitvilágnak, ugyanis bár nem egy az egyben adja vissza a mitológiát, azonban nagyon sokat merít belőle és ezáltal inspirált arra, hogy minél többet és többet olvassak a témáról.
2018. április 3.
Színház a világ: Szomorú vasárnap
„Szomorú vasárnap
száz fehér virággal
vártalak kedvesem
templomi imával.”
(Szomorú vasárnap
szöveg: Jávor László
megzenésítette: Seress Rezső)
száz fehér virággal
vártalak kedvesem
templomi imával.”
(Szomorú vasárnap
szöveg: Jávor László
megzenésítette: Seress Rezső)
Az egyetlen magyar világslágerről, egy igazi örökzöld dalról, a Szomorú vasárnapról kapta címét Müller Péter 2018. március 29-én, a Madách Színházban bemutatott nagy sikerű musicalje. Mivel is tölthetnénk igazán tartalmasan a húsvét hétfő estéjét, ha nem egy kellemes színházi élménnyel? Párommal úgy döntöttünk, hogy mi bizony újra színházba megyünk.
Bővebben...
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)